Zralá pleť

Proces stárnutí pleti začíná už kolem 25. roku, první výraznější změny začínají být patrné zpravidla po třicítce.
Změny vlivem stárnutí postihují všechny vrstvy pleti:
ve svrchní vrstvě dochází ke slábnutí bariérové funkce, čímž pokožka ztrácí obranyschopnost a schopnost zadržovat vodu,
v hlubších vrstvách ubývá kolagen a elastin, tzv. "proteiny mládí," zodpovědné za pevnost a pružnost pleti, v podkoží dochází k úbytku a "sesuvu" tuku.
Napříč pokožkou klesá obsah kyseliny hyaluronové. Metabolismus pleti a buněčná obnova se zpomaluje. Zhoršuje se schopnost pleti bojovat proti oxidačnímu stresu.
Obličej ztrácí objem a jeho tvar se mění, kontury povadají a objevují se propadliny, zejména pod očima, kolem nosu a na tvářích. Pleť ztrácí hutnost, pevnost a elasticitu, zhoršuje se úroveň její hydratace. Vznikají vrásky různých hloubek od jemných linek po kožní záhyby. Pleť ztrácí jasný, jednotný tón, mohou se začít objevovat poruchy pigmentace. 
Všechny typy pleti mají s přibývajícím věkem obecně tendenci k suchosti a citlivosti.
 
Stěžejním tématem anti-aging péče je boj proti volným radikálům a oxidačnímu stresu, který způsobují.
Oxidační stres je přímou příčinou stárnutí a čím dále se v procesu stárnutí nacházíme, tím je navíc naše kůže neschopnější se proti němu bránit, takže se jeho ničivý vliv dominovým efektem neustále umocňuje a stupňuje. 
 
Pleť čistíme pravidelně každé ráno a večer, důkladně, avšak šetrně, abychom ji účinně zbavovaly oxidujících nečistot a zároveň ji zbytečně nevysušovaly a nedráždily.
Intenzivně doplňujeme hydrataci (např. za pomoci kyseliny hyaluronové) a používáme oleje a másla se složením vhodným pro obnovu přirozené kožní bariéry.
Pleti dopřáváme bohaté, vysoce účinné přípravky s velkým množstvím antioxidantů, schopné chránit ji proti oxidačnímu stresu a obnovovat její stěžejní struktury jako kolagen a elastin.
 
Doporučené produkty: Al-Shams, Al-Almas, Padmë, granát, opuncie, argan, růžový argan, Frigg, bambucké máslo, černucha, manketti, šípek.
Pro hydrataci kys. hyaluronová. 
40 položek celkem

Cena

651498
1651498
100% černuchový olej CK30
Hroznový olej 30 ml H30
100% manketti olej M30
100% ománská kadidlová voda LUBAN100
BIO 100% arganový olej
A05
granat 476/30
HSK 8896 2 MAND100
BIO 100% opunciový olej
O05
HSK 8888 2 SEZA100
IV9C4881
od 169 Kč
5R
Nahoru
Další produkty