BIO 100% sezamový olej

pece01NE pece06ANO pece04ANO pece03NE pece02NE
189 Kč 156,20 Kč bez DPH
Varianta

100% jojobový olej v BIO kvalitě, lisováno za studena

INCI: Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil

Země původu: Uganda

Lisováno: říjen 2023

Komedonicita: 2

Balení: 50ml / 100ml skleněná lahvička s víčkem, tmavé sklo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pamatujete si na pohádku z Tisíce a jedné noci o Alibabovi a 40 loupežnících? Sezame, otevři se bylo zaklínadlo, které otvíralo cestu k velkému pokladu. A přestě to platí o sezamovém oleji. 100% sezamový olej v bio kvalitě je malý velký zázrak, který je nedocenitelný v péči o pleť.

Co je to sezam

Sezam je keř, který poznali jako první už naši předci v Africe a dost možná se jedná o nejstarší olejninu na světě. Jedná se o 1,2 m vysoký keř a okouzluje bíle až purpurově zbarvenými květy. Otázku kde, od kdy a co máme zodpovězenou. Teď si povíme, co dokáže a proč jsem nám ho do krámku vybrala.

Hojivé a regenerační účinky

Sezamový olej vyniká vyváženým poměrem kyseliny olejové a linolové (obojí cca 40 %) a díky tomu jeho užívání podporuje metabolické procesy v těle. Je velmi stabilní, a to díky polyfenolům, fenolům, vitaminům skupiny E a dalším látkám. Tyto látky stabilizují nejenom sezamový klíček. Stejné látky chrání naše tělo před předčasným stárnutím.

Skvělý pro masáže

Tento olej regeneruje kožní vrstvy a vrací jim odonost. Doprovodné látky obsažené v sezamovém oleji se váží na ionty těžkých kovů a tím je odvádějí z tkání. Při masáži tak sezamový olej neodvádí pouze těžké kovy, ale i další skodliviny, které se ukládají v tukové vrstvě a snižují buněčnou aktivitu. Tím se snižuje riziko předčasného stárnutí a dalších chronických změn - například oslabení imunitního systému, ale zejména předčasného stárnutí kůže nebo revmatických onemocnění.

Tajná zbraň proti UV paprskům - fytosteroly

Sezamový olej je nabitý lignany (sezamin, sezamolin), které patří k fytoestrogenům. Fytoestrogeny mají za úkol blokaci enzymů, které aktivuje UV záření a které napadají kolagenová vlákna. Fytosteroly mají podobnou stavbu jako cholesterol, takže velice snadno pronikají do kidských kožních bariér. Skvěle se proto hodí pro suchou pokožku a pro pokožku s narušenou kožní bariérou. Umí zalátat díry v narušené kožní bariéře a zamezit nadměrné ztrátě vlhkosti. Fytosteroly navíc váží vlhkost, takže chrání pokožku před poškozením způsobeným světlem a jejím předčasným stárnutím.

To je i důvod, proč jsme sezamový olej použili jako základ pro Al-Shams, noční péči podporující pleť ve vybudování bariéry proti UV paprskům.

Sezamový olej pro zlepšení stavu kolagenu v pokožce

Fytosteroly jsou zároveň podobné hormonům a dokáží tak harmonizovat řadu funkcí souvisejících s nedostatkem estrogenu. Například aktivovat syntézu kolagenu a obnovu buněk. Stejně tak dovedou zpomalit rozklad kolagenu.

Netestováno na zvířatech

Samozřejmostí všech mých produktů je HCS certifikát, který zaručuje, že produkt nebyl testován na zvířatech.


Oleje lze libovolně kombinovat a násobit tak jejich účinky. Každý olej je něčím unikátní. Jejich míchání tak umožní rozšířit spektrum jednotlivých prospěšných látek, které na pleť působí, a vyrobit si vlastní, pro svou pleť ideální koktejl.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: