Citlivá pleť

Citlivá pleť je často a snadno podrážděna vlivy, které jsou normální pletí obvykle dobře snášeny, např. vysokými či nízkými teplotami, kosmetikou, kořeněným jídlem, alkoholem, stresem.
Bývá často zarudlá, trpí vyrážkami, loupáním a šupinatěním, otoky a zhrubělým povrchem. Provází ji pocity napjatosti, svědění, pálení nebo štípání. Citlivá pleť bývá často spojena s pletí suchou, avšak nemusí tomu tak být vždy. 
Citlivá pleť má narušenou přirozenou ochrannou bariéru, v důsledku čehož špatně zadržuje vodu a snadno do ní pronikají dráždivé látky či alergeny. Citlivá pleť je pro některé z nás trvalým stavem, pro některé stavem více či méně přechodným.
S přibývajícím věkem mají všechny druhy pleti tendenci vysychat a stávat se citlivějšími. 
 
Při péči o citlivou pokožku je nutné vyvarovat se jakýchkoli dráždivých látek, mechanického poškození jako je např. přílišné dření při čištění, i používání příliš teplé či naopak studené vody.
Používáme jemné, nedráždivé a zklidňující přípravky s minimalistickým složením, které naše pleť dobře snáší a intenzivně se soustředíme na obnovu její přirozené ochranné bariéry a na hydrataci. Jako přínosný se v péči o citlivou pleť prokázal i zvýšený přísun antioxidantů, zejména vitaminu E.
 
(Jako samostatný podtyp citlivé pleti uvádíme pleť, trpící rosaceou.)
 
Doporučené produkty: Padmë, argan, opuncie, Frigg, bambucké máslo, granát, hroznový olej, šípek, slunečnice, manketti, Al-Shams (není-li dobře snášen, kombinovat např. s Padmë, opuncií, hroznovým olejem, šípkem či slunečnicí).
Pro hydrataci: Kys. hyaluronová.
37 položek celkem

Cena

651498
1651498
100% černuchový olej CK30
Hroznový olej 30 ml H30
100% manketti olej M30
100% ománská kadidlová voda LUBAN100
BIO 100% arganový olej
A05
HSK 8896 2 MAND100
BIO 100% opunciový olej
O05
HSK 8888 2 SEZA100
IV9C4881
od 169 Kč
5R
Nahoru
Další produkty