100% manketti olej

pece01NE pece06ANO pece04ANO pece03NE pece02NE
279 Kč 230,58 Kč bez DPH
Varianta

100% manketti neboli mongongo olej, lisovaný za studena z oříšků

INCI: Schinziophyton Rautanenii Kernel Oil

Země původu: Zimbabwe

Lisováno: říjen 2023

Komedonicita: 0

Balení: 30 ml skleněná lahvička, tmavé sklo, skleněná pipeta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máme tu opravdu tvrdý oříšek z subsaharské jižní Afriky k rozlousknutí - strom Schinziophyton rautanenii své plody ukryl do velice tvrdé skořápky.

Přesto již před 7 000 lety patřily oříšky manketti/mongongo mezi oblíbenou pochoutku kmene San, obsahují totiž spoustu zdraví prospěšných látek. A do životů  místního obyvatelstva patří dodnes, ať už jako potrava, tak pro své kosmetické účinky.

Za účelem exportu se lisuje minimálně, místní obyvatelstvo si tenhle zázrak nechává pro sebe. Já ho pro tebe však sehnala a tak si ho můžeme konečně užívat i u nás, v České republice.

Manketti olej jako ochrana před UV zářením

Olej se vyznačuje absolutně unikátním složením - obsahuje až 36% kyseliny alfa-eleostearové, která vykazuje antioxidační působení a polymerizuje při kontaktu s UV zářením, čímž chrání pokožku před jeho dopady. Přes dobrý průnik současně díky kys. alfa-eleostearové zanechává na pokožce jemný film, který ji chrání, zejména proti slunci. Používá se jako ochranný, anti-aging a hojivý přípravek, schopný stimulovat regeneraci tkáně na buněčné úrovni, tlumit zánětlivé procesy či léčit projevy ekzému a lupénky.

Důležité: olej sám pleť před UV zářením neochrání, je třeba ho kombinovat s opalovacím krémem a aplikovat ho pod krém, který obsahuje minerální filtr (ideálně oxid zinečnatý). Za sebe doporučuji Butterbean Organics. Tato kombinace je ideální pro ty z nás, které si pleť chceme opravdu ochránit.

 

 

Antioxidační , anti-aging a hojivé účinky

Olej manketti/mongongo je navíc velice bohatý na antioxidační a regenerační fytosteroly. Vyniká výbornou vstřebatelností do pleti a svými výživnými, zvláčňujícími a regeneračními účinky na ni. Používá se jako ochranný, anti-aging a hojivý přípravek, schopný stimulovat regeneraci tkáně na buněčné úrovni, tlumit zánětlivé procesy či léčit projevy ekzému a lupénky

Mongongo/manketti olej pro všechny typy pleti

Olej je přínosný pro všechny typy pleti včetně problematických, pleti trpící lupénkou a ekzémy. Díky antioxidantům ho ocení zralá pleť. Ať už máš zralou, suchou, citlivou, smíšenou, nebo mastnou pleť, uvidíš, že budeš spokojená.  

 

Správná aplikace oleje manketti na pleť

Při správné aplikaci se manketti olej výborně vstřebává a nezanechává na pleti nežádoucí mastný film. Rozhodně doporučuju nejprve nanést na pleť termální vodu  nebo jeden z našich 100% přírodních hydrolátů.  Olej je ideální jako denní péče pro dny, kdy je pleť vystavená slunci, a je třeba ho kombinovat s opalovacím krémem.

Netestováno na zvířatech

Samozřejmostí všech mých produktů je HCS certifikát, který zaručuje, že produkt nebyl testován na zvířatech.

 

Oleje lze libovolně kombinovat a násobit tak jejich účinky. Každý olej je něčím unikátní. Jejich míchání tak umožní rozšířit spektrum jednotlivých prospěšných látek, které na pleť působí, a vyrobit si vlastní, pro svou pleť ideální koktejl.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KV Avatar autora | 24.1.2023
Mám již druhý. Luxusní olej. Pro mě lehce mastnější, což vyhovuje, používám jako noční. Tychle se vstřebává. Pleť je po něm hebká, jakoby rozzářená.
5
JH Avatar autora | 18.4.2022
Olejíček je pro mou pleť naprosto vyhovující.
5
MS Avatar autora | 23.7.2021
Olej zkouším teprve chvíli. Krásně se vstřebává, nezanecha mastný film, naopak mi přijde pleť příjemně hladká, vyzivena. Co se týče sluníčka, to nedokážu posoudit, snad až se podzim zeptá, co jsem dělala v létě.