Objednáte-li si marokánek k ambasadorkám a na odběrné místo, vyrazí na svou cestu po 1. březnu! :-)

Poletíme spolu do Maroka?

Maroko mi vzalo srdce. Proč? Krom nádherné, dechberoucí přírody jsem se zamilovala do způsobu, jakým tam věci fungují. Bez zdánlivých pravidel, písemných smluv a přesto to jde. A lidé by se rozdali, i když mnohdy nemají sami téměř nic. Nejkrásnější úsměvy si vozím právě z Maroka.

49899607_2337006169852258_1343848606393696256_n 

V listopadu jsem s sebou na první holčičí výpravu vzala 4 holky - Venuši, Zuzku, Domču a Peťu. Jak se jim výlet líbil?

Co ti pobyt v Maroku dal?

  • Peťa: Skvělé zážitky (trh v Ourice, hammam, cesta do Agadiru), poznání nových míst, poznání holek.
  • Zuzka: Čas strávený s fajn holčičí partou, zážitky, co si zapamatuješ, smích, konverzace s jinou kulturou a fajn lidma, zvědavost, obdiv, pokoru, chuťový, koukací a čichací zážitky
  • Vendy: Přesvědčil mě o tom, že je fajn vyjet s lidmi, které jsem do té doby vůbec neznala. Můj život to obohacuje. (...)

Doporučíš ho dalším holkám? Proč?

  • Peťa: Ano. Protože cestování s jinýma holkama (jen holkama) má sice svá úskalí, ale i hrozně zajímavou a příjemnou energii. Navíc Ivča má zkušenosti s místní kulturou, znalosti geografické i „sociální“, tj. ví, co a jak, co navštívit, jak se zachovat, jak se nenechat oškubat, co zkusit i co naopak nebrat.
  • Zuzka: Jasně, protože ty obzory, světlo, chutě, vůně a setkání prostě stojí za to.
  • Vendy: Pokud chtějí poznat Marrakesh a toulat se v uličkách a klábosit, dát si dobrý jídlo, čaj, nakoupit si a být připravené na to, že to město má svojí obrovskou energii a sílu a fakt je málo míst kam se schovat, tak ano. Na meditování to moc není. Teda vlastně ano, když brzy vstaneš a vydáš se jako já se Zuzkou brzy ráno do mediny. Mnohem méně lidí než večer, ale z mého pocitu ta velká energie v tom místě je i ráno :-)

 

Pomohly vám poznámky holek v rozhodování se?

Chcete letět se mnou?

Popřemýšlejte o příštím výletu (konec dubna/začátek května) - pro únorový už je kajuta obsazena a posádka vybrána.

Odkud? Z Prahy.

Kam? Marrakech a vymyslíme si výlety do okolí.

Jak? Spontánně. Nečekejte ode mě itinerář s přesným rozpisem, kdy a kde co budeme dělat. Já mám tipy, o konkrétní podobě programu se rozhodneme společně na místě dle momentální nálady a rozpoložení.

Proč? Protože Maroko je skvělá země. Cestovat nás bude maximálně 5 holek, nejedná se tedy o hromadnou akci, kde průvodce vidíte ráno a pak večer.

Proč se mnou? Postarám se o vás. Najdu nám ubytování, ukážu vám, kde se dobře nakupuje, vybavím vás radami a tipy, jak si pobyt co nejvíc užít. Zajistím výlety. Nemám patent na Maroko, k cestování ale přistupuji s otevřenou myslí a úsměvem na tváři. A funguje to.

Za kolik? (ceny jsou přibližné, dá se utratit méně, ale i podstatně více. Vše krom průvodce si na místě hradíte samy, resp. zajišťuji já a hradíme rovným dílem. Letenky si kupujete přímo vy na své jméno, nedomluvíme-li se jinak).

 

2500,- šerpa 24/7 (já) :-)

2000,- letenky Ryanair základní verze (pouze malé příruční zavazadlo, já dokupuji minimálně velké příruční na cestu zpět)

1000,- ubytování 4 noci (čistý hotel se společnou koupelnou 3 minuty od hlavního náměstí v Marrakechi)

1000,- jídlo (breathariáni: 0,-)

500,- doprava (taxíky apod.)

? - kapesné na všechny nezbytnosti z marockého světa

 

Letíte? Napište mi na ivca@marokovbatohu.cz, nemáte-li na mě jiný kontakt.

Vyhrazuji si s dovolením právo mít poslední slovo při výběru vás, holek, do expedice.

Přihláška je závazná až po uhrazení nevratné zálohy 2500,-.

Ihned poté dostanete přístup do uzavřené FCB skupiny a já na vás začínám hrnout informace.

 

Těším se!

Ivča