Poletíme spolu do Maroka?

Maroko mi vzalo srdce.

 

Proč? Krom nádherné, dechberoucí přírody jsem se zamilovala do způsobu, jakým tam věci fungují.

Bez zdánlivých pravidel, písemných smluv a přesto to jde.

A lidé by se rozdali, i když mnohdy nemají sami téměř nic. Nejkrásnější úsměvy si vozím právě z Maroka.

o-2 

V listopadu 2018 jsem s sebou na první holčičí výpravu vzala 4 holky - Venuši, Zuzku, Domču a Peťu. Jak se jim výlet líbil?

Co ti pobyt v Maroku dal?

 • Peťa: Skvělé zážitky (trh v Ourice, hammam, cesta do Agadiru), poznání nových míst, poznání holek.
 • Zuzka: Čas strávený s fajn holčičí partou, zážitky, co si zapamatuješ, smích, konverzace s jinou kulturou a fajn lidma, zvědavost, obdiv, pokoru, chuťový, koukací a čichací zážitky
 • Vendy: Přesvědčil mě o tom, že je fajn vyjet s lidmi, které jsem do té doby vůbec neznala. Můj život to obohacuje. (...)

Doporučíš ho dalším holkám? Proč?

 • Peťa: Ano. Protože cestování s jinýma holkama (jen holkama) má sice svá úskalí, ale i hrozně zajímavou a příjemnou energii. Navíc Ivča má zkušenosti s místní kulturou, znalosti geografické i „sociální“, tj. ví, co a jak, co navštívit, jak se zachovat, jak se nenechat oškubat, co zkusit i co naopak nebrat.
 • Zuzka: Jasně, protože ty obzory, světlo, chutě, vůně a setkání prostě stojí za to.
 • Vendy: Pokud chtějí poznat Marrakesh a toulat se v uličkách a klábosit, dát si dobrý jídlo, čaj, nakoupit si a být připravené na to, že to město má svojí obrovskou energii a sílu a fakt je málo míst kam se schovat, tak ano. Na meditování to moc není. Teda vlastně ano, když brzy vstaneš a vydáš se jako já se Zuzkou brzy ráno do mediny. Mnohem méně lidí než večer, ale z mého pocitu ta velká energie v tom místě je i ráno :-)

 

V červnu 2022 jsem se 3 holek, které se mnou v Maroku byly a jedou zase, zeptala:

Co je hlavní esence, kterou jste si z Maroka odnesly?

Barča (jaro 2019): Pro mě to, že Maroko je jedno z mých doma. A to, že to je jedno z míst, kde můžu být svobodná a přesně taková, jaká jsem.

Ditka (říjen 2021): Přátelskost, útěk od hlouposti (pracuji s lidmi :-D). Možnost být sama, když to potřebuji a přitom s lidmi, když to tak chci.. Taky všechny ty vůně, objevy, hovězí tajine se švestkami a hlavně a to hlavně... (barevné a dekooorované) dveře :-D

Katka (duben 2022): Kdybych měla popsat, co mi přineslo Maroko jedním slovem, je to "změna", pro mě je setkání s jinou kulturou výzva, pokora, zrcadlo, člověk dokáže sám sebe vidět tak nějak ostřeji... Vnímat více a hlouběji, být zvádavá jak malé děcko... A Maroko se svojí atmosférou 1000+1 noci je na to jak dělané :-)

 


 

Pomohly vám holky v rozhodování se? Ne? Tady je pár důvodů, proč letět právě se mnou:

 • Vezmu vás do země, kterou miluji a není pro mě jen jednou z mnoha. Informace čerpám nejen z průvodců, ale hlavně od místních.
 • K cestování přistupuji s otevřenou myslí a úsměvem na tváři. Kde nestačí jazykové znalosti, tam pomáhá ruka/noha a blok s fixkou. Funguje to!
 • Nosím sukni. Stejně jako vy (teda většina z vás). Naše cesta tedy bude zacílena právě na nás, holky.
 • Víte, s kým cestujete. Jsem to já - omrknout si mě můžete na těchto stránkách nebo na FCB skupině Maroko v batohu - kosmetika s africkým srdcem <3
 • Program je spontánní, nikoliv přesně nalinkovaný. Vždy ho vymýšlíme spolu podle toho, co se nám chce dělat a jakou máme náladu. Já mám tipy a oblíbená místa, někdy ale může být a bude program zcela podle vás.

 

Chceš letět se mnou?

 

Termíny pro rok 2023:

Město & Oceán (6 dní) minimální počet účastnic: 3, maximální počet účastnic 5

 • 25. 9. - 1. 10. 2023 - termín je zaplněn
 • 14. 11. - 19. 11. 2023 - máme 3 volná místa!

 

Velké Maroko - Město, Oceán & Poušť (10 dní)  minimální počet účastnic: 4

 • 20. 10. - 29. 10. 2023 - termín je zaplněn

 

Vyhrazuji si právo veta při výběru vás, holek, do expedice. Chci skupinku poskládat tak, abychom se v ní všechny cítily dobře.