Problematická (zánětlivá) pleť

Problematická (zánětlivá či aknózní) pleť je obvykle mastnější a charakterizuje ji silný sklon k výskytu nedokonalostí, ucpávání pórů, zánětlivým procesům a akné. Má nejednotnou strukturu i tón pleti. 
Akné je obvykle spojeno s obdobím dospívání, po kterém většinou samovolně odezní, ale může se vyskytovat až do pozdní dospělosti, především u žen v souvislosti s hormonálními změnami či nerovnováhou.
Akné vzniká na hormonálním podkladě souhrou několika faktorů: nadprodukcí kožního mazu, narušenou funkcí povrchových buněk pokožky, tzv. keratinocytů, a působením a přemnožováním běžně neškodné bakterie Propionibacterium acnes.
 
Aknózní pleť je potřeba důkladně čistit každé ráno i večer, avšak i zde je žádoucí vyhnout se nadměrně agresivním a dráždivým čistícím přípravkům. Kosmetickou péči používáme zásadně nekomedogenní a volíme přípravky s protizánětlivým a antibakteriálním působením
 
(Odděleným typem problematické a zároveň citlivé pleti je pleť, trpící rosaceou. Ačkoli se její projevy mohou na pohled jevit podobně, jako u aknózní pokožky, v případě rosacey bývá pleť spíše suchá než mastná a vyžaduje jiný typ péče.)
 
Doporučené produkty: Padmë, argan, černucha, hroznový olej, jojoba, opuncie, šípek, slunečnice. Pro svou nízkou komedogenicitu a protizánětlivé působení bambucké máslo.
Na čištění: sidr i bříz, na čisticí pleťovou masku jíl
Pro hydrataci: kyselina hyaluronová. 
3 položek celkem

Cena

279479
1279479