100% černuchový olej

pece01NE pece06ANO pece04ANO pece03NE pece02NE
159 Kč 131,40 Kč bez DPH
Varianta

100% černuchový olej, lisováno za studena

INCI: Nigella Sativa Seed Oil

Země původu: Česká republika

Lisováno: listopad 2024

Balení: 30ml skleněná lahvička, tmavé sklo, skleněná pipeta

Použití: v maximální koncentraci do 30 %, ve směsi s jiným rostlinným olejem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% černuchový olej v raw kvalitě, známý též jako olej faraónů, je známý pro své silné protizánětlivé působení, podporu hojení ran a zdravé tvorby pigmentace. Faraóni už ti o jeho účincích moc neřeknou, tak ti to shrnu já: Kudy kape, tudy léčí.

Používá se v kombinaci s jinými rostlinnými oleji v maximální koncentraci do 30 % a přidává tím léčivý účinek do tebou namíchaného pleťového koktejlu. Černucha je široce využívána v několika indických medicínských systémech včetně Ayurvédy a v tradiční arabské, íránské a súdánské medicíně. Černuchový olej se vyznačuje naprosto unikátním složením a přítomností celé řady silných aktivních látek, z nichž se některé nevyskytují nikde jinde, než právě v černuchovém oleji.

 

Hojivé účinky

Blahodárná kyselina linolová, v černuchovém oleji obsažená, je expertem s protizánětlivými a opravnými účinky. Zdárně jí sekunduje kyselina palmitová, která opravenou pleť zvláčňuje. Černuchový olej významně pomáhá při léčbě akné a lupénky a urychluje hojení ran

 

Vitaminy a mastné kyseliny v černuchovém oleji

Černuchový olej je stejně jako ostatní rostlinné oleje tvořen mastnými kyselinami a podílem živin většinou v řádu jednotek procent. Obsahuje fytosteroly, vitamin E, karotenoidy, fenolické sloučeniny a také výrazné množství esenciálního oleje (do 3 %). Olej má díky tomuto složení omlazující, antioxidační, opravné i ochranné účinky. 

Vzácný thymochinon obsažený v esenciálním oleji má výjimečné protizánětlivé, antimikrobiální a antioxidační účinky

 

Černuchový olej pro všechny typy pleti

Díky své lehké konzistenci a léčivým účinkům se opravdu přizpůsobí všem typům pleti. Od přesušené po mastnou, od atopické po aknózní. Ať už máš zralou, suchou, citlivou, smíšenou, nebo mastnou pleť, uvidíš, že budeš spokojená. 

 

Okamžitý efekt

Uklidňuje podrážděnou a ekzematickou pokožku. Funguje i jako první pomoc při alergické reakci

 

Netestováno na zvířatech

Samozřejmostí všech mých produktů je HCS certifikát, který zaručuje, že produkt nebyl testován na zvířatech.

 

Zkušenosti milých zákaznic s mým černuchovým olejem

Zuzka: Černých teček je o hodně méně, žádné aktivní boláky, což jsem neměla ani nepamatuju, a jako bonus nezanechává na pleti mastný film, takže do minutky můžu nanášet make-up :).

 

Další specifika černuchového oleje

  • Podporuje hojení ran.
  • Zklidňuje podrážděnou pokožku.
  • Má silné antioxidační účinky chránící proti stárnutí.
  • Podporuje zdravou pigmentaci.
  • Akceleruje penetraci do kůže všech olejů, se kterými je souběžně nanášen.
  • V kombinaci s ostatními oleji se hodí i na masáže.

Oleje lze libovolně kombinovat a násobit tak jejich účinky. Každý olej je něčím unikátní. Jejich míchání tak umožní rozšířit spektrum jednotlivých prospěšných látek, které na pleť působí, a vyrobit si vlastní, pro svou pleť ideální koktejl.

Černuchu vždy používáme v maximální koncentraci do 30 % ve směsi s jiným rostlinným olejem.

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JH Avatar autora | 17.5.2023
úžasný...
5
LK Avatar autora | 8.11.2022
naprosta spokojenost! Kupuji opakovane.
5
MK Avatar autora | 3.10.2021
Skvělý pomocník pro celou rodinu. Dcera jde do puberty a manželovi se také občas někde udělá nějaký vřídek. Stačí jedna kapka a u menších vřídků je do rána klid. U větších zmizí do 2-3 dní, nejprve mizí svědění.
5
TL Avatar autora | 21.12.2020
Stejně jako všemu, co jsem na maroko v batohu kdy koupila, dávám jedničku s hvězdičkou a děkuji za super kvalitu!
5
VP Avatar autora | 11.6.2020
Černuchovy olej mám poprvé, tak ještě nemůžu hodnotit. Ale celkově jsem s oleji maximálně spokojená, miluji ty voňavé balíčky a olejíčky. Děkuji za dáreček.
5
Z Avatar autora | 27.5.2020
Jeden z prvních olejicku, které jsem měla v rámci testování možnost vyzkoušet... A hned trefa do černého (doslova :)). Mám problematickou plet, hlavně bradu, naopak i dost sušších míst, černé tečky, zacervenani - tenhle kamarád si poradil během pár dní se vším. Černych teček je o hodně méně, žádné aktivní bolaky, což jsem neměla ani nepamatuju, a jako bonus nezanechává na pleti mastný film, takže do minutky mužů nanášet make-up :))