100% Marocká henna

94 Kč 226 Kč od 94 Kč 77,69 Kč bez DPH 186,78 Kč bez DPH od 77,69 Kč bez DPH
Varianta

Zázračný 100% přírodní prášek s ošetřujícími účinky pro krásné vlasy.

INCI: Lawsonia inermis

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co je henna

Henna je 100% přírodní mahagonově zbarvený prášek, který vzniká usušením a nadrcením listů rostlinky Lawsonia, neboli henovníku. Léčivé účinky henny byly známy už ve starověkém Egyptě a dodnes je využívá například ajurvédská medicína. U nás se henna používá zejména jako ošetřující barva na vlasy, v orientu potom i ke zdobení kůže při různých rituálech.

Ošetřující barva vlasy

Henna obsahuje přírodní žluté a oranžové pigmenty xantrofyl a karoten. Ty jsou rozpustné ve vodě a po nanesení obarví vlasové vlákno, a zároveň na něm vytvoří ochrannou vrstvu. Vlasy ošetřené hennou tak snáze odolávají vnějším vlivům, jsou vyživené a nelámou se. Henna ošetřuje i vlasové cibulky a navrací porušeným vlasům sílu, lesk a pružnost, tak jak to známe z reklamy na šampon - představ si dlouhovlasou modelku s vlajícími vlasy ve zpomaleném záběru a jsme doma.

Henna vs. barva z drogerie

Henna je vlastně opakem barev na vlasy. Zatímco ty vlasy ničí a vysušují, henna jim dodává výživu a péči. I proto se v případě henny doporučují několikahodinové léčivé vlasové zábaly, oproti “nechte na hlavě maximálně 20 minut, nebo vám vlasy vypadají.”

Nevýhodou henny je ale nejistý barevný výsledek. Zatímco černým vlasům propůjčuje henna lesk a oživení jejich přirozeného tónu, tmavé vlasy zbarvuje do hnědočervena. Mahagonová barva je nádherná a hlavně působí opravdu přirozeně. Nevýhodu mají světlé vlasy, kde může barevný výsledek působit až ohnivě. 

Rozhodně doporučuju před prvním použitím zkusit na pramínku vlasů. Výsledek si zkontroluj až po dvou dnech (!), protože henna 48 hodin po použití ještě reaguje s kyslíkem a dobarvuje se.

Návod na použití henny

Smícháním henny (prášku) a vody vytvoř hustou pastu. Misku (která se zabarví, tak nepoužívej žádný sváteční servis po babičce) přikryj potravinářskou fólií a nech hennu alespoň 2 hodiny odstát, aby se probudily všechny pigmenty. 

V téhle chvíli můžeš hennu obohatit o pár kapek arganového nebo hroznového oleje. Pokud ti henna vyloženě nevoní, můžeš přidat i éterické oleje, třeba levanduli nebo cedr.

Hustou pastu v téhle fázi nařeď teplou vodou do kašovité konzistence, která se ti bude příjemně nanášet. Vlasy vysuš ručníkem a můžeš začít s nanášením. V rukavicích !!! Vlasy zabal a léčivý turban nech na hlavě 2-5 hodin, nebo ještě lépe přes noc.

 

První pomoc: Na odbarvení kůže pomůže citronová šťáva

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
NP Avatar autora | 25.12.2020
Skvěle chytá, vlasy jsou po ní krásné.