100% marocká henna
Detailní popis produktu
Co je henna
Henna je 100% přírodní mahagonově zbarvený prášek, který vzniká usušením a nadrcením listů rostlinky Lawsonia, neboli henovníku. Léčivé účinky henny byly známy už ve starověkém Egyptě a dodnes je využívá například ajurvédská medicína. U nás se henna používá zejména jako ošetřující barva na vlasy, v orientu potom i ke zdobení kůže při různých rituálech.
Ošetřující barva vlasy
Henna obsahuje přírodní žluté a oranžové pigmenty xantrofyl a karoten. Ty jsou rozpustné ve vodě a po nanesení obarví vlasové vlákno, a zároveň na něm vytvoří ochrannou vrstvu. Vlasy ošetřené hennou tak snáze odolávají vnějším vlivům, jsou vyživené a nelámou se. Henna ošetřuje i vlasové cibulky a navrací porušeným vlasům sílu, lesk a pružnost, tak jak to známe z reklamy na šampon - představ si dlouhovlasou modelku s vlajícími vlasy ve zpomaleném záběru a jsme doma.
Henna vs. barva z drogerie
Henna je vlastně opakem barev na vlasy. Zatímco ty vlasy mohou ničit a vysušit, hennové barvivo vniká svou hojivou silou přímo do keratinu, ze kterého je vlas složený. I proto se v případě henny doporučují několikahodinové léčivé vlasové zábaly, oproti “nechte na hlavě maximálně 20 minut, nebo vám vlasy vypadají.”
Nevýhodou henny může někdy být nejistý barevný výsledek. Zatímco černým vlasům propůjčuje henna lesk a oživení jejich přirozeného tónu, tmavé vlasy zbarvuje do hnědočervena. Mahagonová barva je nádherná a hlavně působí opravdu přirozeně. Nevýhodu mají světlé vlasy, kde může barevný výsledek působit až ohnivě.
Rozhodně doporučuju před prvním použitím zkusit na pramínku vlasů. Výsledek si zkontroluj až po dvou dnech (!), protože henna 48 hodin po použití ještě reaguje s kyslíkem a dobarvuje se.
Návod na použití henny
Smícháním henny (prášku) a vody vytvoř hustou pastu. Misku (která se zabarví, tak nepoužívej žádný sváteční servis po babičce) přikryj potravinářskou fólií a nech hennu alespoň 2 hodiny odstát, aby se probudily všechny pigmenty.
V téhle chvíli můžeš hennu obohatit o pár kapek arganového nebo hroznového oleje. Pokud ti henna vyloženě nevoní, můžeš přidat i éterické oleje, třeba levanduli nebo cedr.
Hustou pastu v téhle fázi nařeď teplou vodou do kašovité konzistence, která se ti bude příjemně nanášet. Vlasy vysuš ručníkem a můžeš začít s nanášením. V rukavicích !!! Vlasy zabal a léčivý turban nech na hlavě 2-5 hodin, nebo ještě lépe přes noc.
První pomoc: Na odbarvení kůže může pomoci citronová šťáva.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.