Al-Shams – Noční BIO výživa pleti podporující odolnost vůči UV záření

pece01NE pece06NE pece04ANO pece03NE pece02NE
1 129 Kč 69 Kč od 69 Kč 933,06 Kč bez DPH 57,02 Kč bez DPH od 57,02 Kč bez DPH
Varianta

Vyvážená noční BIO péče pro pleť, která  poskytne lokální vysokou koncentraci karotenoidů - ochrany proti UV záření.

INCI: Sesamum Indicum Seed Oil (sezamový olej), Argania Spinosa Kernel Oil (Arganový olej), Cucurbita Pepo Extract (prášek z tykve obecné),
Rosa Canina Fruit Extract (prášek z plodů šípkové růže), Daucus Carota Sativa Root Extract (prášek z mrkve seté), Solanum Lycopersicum Fruit Extract (prášek z lilku rajčete)

Balení: 30 ml v luxusní skleněné lahvičce s pipetou (1,5 ml balení je ve standardní skleněné lahvičce s pipetkou)

Vyrobeno: námi v České republice, září 2023

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud hledáš něco, co přirozenou cestou pomůže pleti vyzbrojit se proti UV záření tak, aby byla obranyschopnější, pak je to právě Al-Shams.

Noční péče v BIO kvalitě ti pleť vyživí a pošle do ní velkou dávku karotenoidů ( karotenoidy jsou velice silné, speciální antioxidanty působící proti UV záření), které si následně pleť začlení do své vlastní sítě antioxidantů.

Tento způsob implementace karotenoidů je mnohem účinnější, než když je do sebe dostáváš prostřednictvím potravy či doplňků, je totiž lokální a mnohem účinnější.

Pleť je následně mnohem silnější a trvá déle, než ji paprsky poškodí. Antioxidační síť zháší" volné radikály, které se tvoří UV zářením. Síť tyto vlnové délky záření ve spektru UV a "zháší" je.

 

Má Al-Shams SPF a ochrání mě?

Byla by chyba myslet si, že jakýkoliv olej má SPF natolik významné, aby nás ochránilo před nadměrným působením slunečních paprsků. 

Neumí to žádný ze známých olejů a pokud jsi někde četla opak, toto tvrzení se nezakládá na pravdě. O SPF máme samostatný článek na blogu.

 

 Jak Al-Shams funguje?

Kouzlo rostlinných olejů spočívá v tom, že jako ochranu proti UV záření používají své vlastní taktiky.

Třeba mohou záření absorbovat pomocí fytosterolů a karotenoidů.  Nebo se chrání pomocí antioxidantů (kam fytosteroly a karotenoidy patří, společně s polyfenoly a vitamíny) - ty chrání buněčnou membránu a buněčné jádro obsahující DNA. Jedntlivé složky se navzájem podporují a spolupracují ve složité synergii, kterou nelze nacpat pod jedno číslo vyjadřující SPF.

Tyto látky navíc působí protizánětlivě, podporují opravné mechanismy buněk a posilují imunitní systém epidermu. 

Působí pomaleji než chemický způsob ochrany pokožky, při dlouhodobé aplikaci se však kůže stává sama o sobě odolnější a je schopna snášet větší množství slunečního záření.

Díky svému složení dodá pleti antioxidanty, ta si je začlení do své výbavy a následně je použije pro zhasínání volných radikálů, které dorazí do pokožky.

Takhle jednoduché to je :-)

Složení Al-Shams a jak pomáhá pleti?

 

☀️ Sezamový olej v BIO kvalitě - obsahuje vysoký podíl lignanů (antioxidanty), které působí proti oxidačnímu stresu. Dokáže absorbovat UV záření, čímž zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.

Zamezuje produkci melaninu, který je zodpovědný za tvorbu pigmentových skvrn. 

☀️ Arganový olej v BIO kvalitě - plný vitaminů skupiny E, karotenoidů, polyfenolů, skvalenu a fytosterolů. Ve zkratce: jako skvělý vychytávač chrání proti volným radikálům. 

☀️ Zeleninové prášky v BIO kvalitě - bohatý zdroj lignanů a kartotenoidů (antioxidanty) macerovaný několik týdnů v olejích.

 

S čím ho kombinovat na den?

S oleji z krajin, kde je sluneční záření intenzivní a rostlina si tam umí své plody patřičně ochránit před žhnoucím sluncem.

Takže s arganovým olejem z Maroka nebo s olejem manketti ze Zimbabwe.

A s patřičnou SPF primární ochranou.

 

 

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TN Avatar autora | 2.7.2024
Krásné balení. Zatím používám krátce. S produktem jsem spokojená.
5
MM Avatar autora | 31.7.2023
Jako vždy spokojenost. Nakupuji přípravky na pleť, už několik let, jen tady u Ivči :-)
5
P Avatar autora | 5.7.2023
Že začátku nezvyklá vůně.Ted už se na ni těším.Neuveritelne sametový olej,krásné se vstřebává.Proste pecka.
5
L Avatar autora | 8.6.2023
Tento olej mi sedl. Používám ho společně s hyaluronovým sérem a mé vrásky mračivky jsou mnohem jemnější. A je to rozhodně olejem, protože sérum používám dlouhodobě a takový efekt jsem zaznamenala až s olejem AlShams. Vím, že hlavní funkce tohoto oleje není protivrásková, ale připravit pleť na sluníčko, toto však zatím nedokážu úplně objektivně posoudit. Ovšem věřím Ivči a Johance, že i tady to bude na jedničku :-)
5
J Avatar autora | 18.5.2023
Al~Shams Abych to shrnula… Ach Od lahvičky po obsah, nebo obracene? :) Nadhera, nevtirava jemná vune, nadherne se roztira, blaho.