Ani kousek provázku nazmar!

Ahoj Maročanko,

jsem balíček od marokovbatohu.cz – tvůj „marokánek“.

Jsem zcela recyklovatelný a vskutku fešák — oblek mám z vlnité lepenky od českého výrobce. Někdy se může stát, že se místo mě vydá pošťák na cestu k tobě s nějakou starší už použitou krabičkou. Není sice tak krásná, ale planetu a krámek hřeje u srdce.

V bříšku mám papírové proložky z tiskárny, které jsou pro tiskárnu nepoužitelné a skončily by v kontejneru, nebo jinou výplň, která původně nepatřila ani mně. To ale neubírá na mé hodnotě. Naopak. Tyhle obaly totiž pečují o to nejdůležitější — o tvé marocké přání.

Místo plastové izolepy mám na obleku slušivou ekologickou papírovou lepicí pásku s lepidlem na bázi kaučuku. A když je potřeba, dostanu pásek z přírodní juty.

maroko

Papírovou fakturu ani dodací list u mě nehledej. Šetřím lesy. A tak ti příslušné dokumenty dorazí e-mailem.

Od roku 2022 na cestu mě k vám do světa krom Zásilkovny a PPL rozvážejí kurýři GLS, kde se Maroko v batohu zapojilo do projektu ThinkGreen.

 

Co to znamená?

Náklady na mé poslání jsou o trošku vyšší - hradí je krámek Maroko v batohu. Těchto pár korun navíc GLS investuje do lepšího plánování tras, ekologičtějších vozů a... do vysazování nových stromořadí a lesů. :-) Použitím GLS tedy i ty přispíváš k zelenějšímu Česku.

Nestačí ti to?

Přímo v nákupním košíku máš možnost zakliknout Vysazení stromu a stát se tak majitelkou stromu. K nákupu tak získáš dobrý pocit a GPS souřadnice tebou podpořeného stromku.

 

Zkrátka... Jsem marokánek a dokonale (sou)ladím s přírodou. A když mě nepošleš na další poštovní dobrodružství (což bych si moc přál), můžeš mě beze zbytku recyklovat.

Kdy se spolu uvidíme, má milá?

Jít nakupovat