Syrské aleppské mýdlo 55 %

pece01ANO pece06ANO pece04NE pece03NE pece02ANO
179 Kč 147,93 Kč bez DPH

Aleppské mýdlo vyráběné v Sýrii tradiční ruční metodou

Podíl vavřínového oleje: 55 %

Hmotnost: cca. 200 g

INCI: Laurus Nobilis fruit Oil, Aqua, Sodium Olivate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co se stane, když se spojí olivová ratolest s vavřínovým věncem? Vznikne aleppské mýdlo! Ručně vyráběná kostka, která přinese mír vaší pokožce a představuje vítězství nad kožními neduhy.

Aleppo je starodávné město 200 km od hlavního města Sýrie, Damašku. Již od středověku zde Syřané vyráběli a stále vyrábějí tradiční metodou své vyhlášené mýdlo, které je považováno za nejstarší tuhé mýdlo na světě. V mýdlovém kotli nejprve uvaří a následně na plochou vyloženou podlahu vylijí vrstvu mýdlové hmoty, kterou následně nechají ochladit a ztuhnout. Posléze plochu manuálně rozřežou na kostičky a opatří nezbytnou pečetí výrobce. Mýdlo je zpočátku krásně zelené, později, v průběhu nekolikaměsíčního zrání, po obvodu zezlátne a zelené zůstává pouze jádro. Pravé aleppské mýdlo tak poznáte právě podle tohoto rozlišovacího znamení. Já své testovací kostky rozkrojila, abych ukojila zvědavost. A ano, jsou zelené :)

 

Na co je aleppské mýdlo dobré?

Mýdlo s nejvyšším podílem vavřínového oleje na trhu má vysoké hojivé a antibakteriální účinky. Zmýdelnatělý olivový olej zároveň pokožku zvláčňuje.

Oceníte ho, pokud máte mastnou a citlivější pleť. Je vhodné pro alergiky a osoby, které trápí kožní problémy, jako jsou:

  • lupénka (psoriasis)
  • pityriasis versicolor (mykotické obtěžující onemocnění kůže)
  • akné
  • ekzémy
  • růžovka
  • zánetlivá onemocnění kůže (dermatitidy)

Mýdlo je úžasně multifunční a proto ideální pro minimalisty. Je skvělé i na mytí vlasů.

Dorazí vám bezobalové, pouze s papírovým páskem obsahujícím nezbytné informace.

Jak si opečovat kůži po použití mýdla?

Doporučujeme ještě vlhkou pokožku opečovat některým z našich olejů (na pokožku celého těla je ideální slunečnicový nebo jojobový) a zajistit jí tak hydrataci a péči. Vaše kůže vám poděkuje.

 

Jak voní?

Přírodně. Nejsou do něj přidány žádné umělé vůně ani parfémy.

Jak se o něj starat?

Kostku po použití nechte dobře vyschnout, ideální k tomu je mýdlenka. Nevystavujte mýdlo dlouhému máčení. Vydrží vám tak mnohem déle. Třeba i tak dlouhou dobu, po kterou trvala její výroba.

 

 

 

 

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KS Avatar autora | 19.3.2024
Aleppské mýdlo používám již delší čas a je to to jediné, co mi udrží zánětlivé pupínky na uzdě. Mýdlo od Maročanky je jedno z nejsilnějších, co se složení týče, a je přímo ze Sýrie! :-) Daných 200g je pořádná krychlička, která Vám vystačí na poměrně dlouho. Určitě doporučuji i mýdlo i obchod (odesláno prakticky okamžitě) :-)
5
Avatar autora | 10.7.2023
Překvapivá vůně, velmi příjemné. V kombinaci s oleji úžasná péče.