100% černuchový olej

150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Varianta

100% černuchový olej, lisováno za studena

INCI: Nigella Sativa Oil

Země původu: Česká republika

Lisováno: 9/2020

Balení: skleněná lahvička, tmavé sklo, skleněná pipeta

Použití: v maximální koncentraci do 30 %, ve směsi s jiným rostlinným olejem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% černuchový olej v raw kvalitě, známý též jako olej faraónů, je známý pro své silné protizánětlivé působení, podporu hojení ran a zdravé tvorby pigmentace. Díky své lehké konzistenci je vhodný pro úplně všechny typy pleti, od přesušené po mastnou, od atopické po aknózní.

Má HCS certifikát, zaručujeme tedy, že nebyl testovaný na zvířatech.

 

Co je ta černucha zač?

Černucha setá je v oblasti Blízkého východu a severní Afriky pěstována a hojně užívána už několik tisíc let. Semena černuchy byla coby dar do posmrtného života umístěna v hrobce faraona Tutanchamona. Široké léčebné využití semen bylo zaznamenáno v antických lékopisech, pozůstatky semen se nalezly ve vykopávkách římských osad.

Černucha je  široce využívána v několika indických medicínských systémech včetně Ayurvédy a v tradiční arabské, íránské a súdánské medicíně.

Černuchový olej se vyznačuje naprosto unikátním složením a přítomností celé řady silných aktivních látek, z nichž se některé nevyskytují nikde jinde, než právě v černuchovém oleji (hovoříme o takzvaných endemitech).

Má širokou škálu potvrzených léčebných účinků, které mj. zahrnují léčbu astmatu, alergií, kardiovaskulárního systému, hypertenze, cukrovky, rakoviny a artritidy, posilování imunity či třeba korekci vitiliga (ztráta pigmentu). Kosmetické účinky jsou podobně významné a rozsáhlé.

Černuchový olej je stejně jako ostatní rostlinné oleje tvořen mastnými kyselinami a podílem živin většinou v řádu jednotek procent (fytosteroly, vit. E, karotenoidy, fenolické sloučeniny atp.).

Černuchový olej ale na rozdíl od většiny jiných rostlinných olejů obsahuje i výrazné množství esenciálního oleje (0,2 - 3 %).

Hlavní složkou oleje je blahodárná kyselina linolová s protizánětlivými a opravnými účinky a zanedbatelné není ani množství zvláčňující kyseliny palmitové. Významné je množství a unikátní složení fytosterolů, které mají anti-aging, antioxidační, opravné a ochranné účinky. Přítomny jsou i specifické alkaloidy a  fenolické sloučeniny s antioxidačním a antibakteriálním působením.

Zázračná síla s mocnými protizánětlivými, antimikrobiálními, antioxidačními a dalšími účinky tkví v obsaženém esenciálním oleji, mezi jehož klíčové složky patří vzácná látka thymochinon.

Dermatologické a kosmetické účinky černuchového oleje:

  • - Silné antioxidační účinky, chránící proti stárnutí
  • - Silné protizánětlivé a antimikrobiální působení, zejména pomáhá s léčbou akné a lupénky
  • - Léčí a uklidňuje podrážděnou, ekzematickou a alergickou pokožku
  • - Podpora hojení ran
  • - Podpora zdravé tvorby pigmentace
  • - Akceleruje penetraci do kůže (všeho, s čím je souběžně nanášen, takže olej, s kterým ho mícháme, je naší pletí také využit lépe)

Aplikace:

Olej nanášíme vždy na vyčištěnou vlhkou pokožku. Jak pokožku čistit? Zde nalezneš návod na Odličovací rituál.

Oleje lze libovolně kombinovat a násobit tak jejich účinky. Každý olej je něčím unikátní, jejich míchání tak umožní rozšířit spektrum jednotlivých prospěšných látek, které na pleť působí, a vyrobit si vlastní, pro svou pleť ideální koktejl.

Černuchu vždy jej používáme v maximální koncentraci do 30 %, ve směsi s jiným rostlinným olejem.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VP Avatar autora | 11.6.2020
Černuchovy olej mám poprvé, tak ještě nemůžu hodnotit. Ale celkově jsem s oleji maximálně spokojená, miluji ty voňavé balíčky a olejíčky. Děkuji za dáreček.
5
Z Avatar autora | 27.5.2020
Jeden z prvních olejicku, které jsem měla v rámci testování možnost vyzkoušet... A hned trefa do černého (doslova :)). Mám problematickou plet, hlavně bradu, naopak i dost sušších míst, černé tečky, zacervenani - tenhle kamarád si poradil během pár dní se vším. Černych teček je o hodně méně, žádné aktivní bolaky, což jsem neměla ani nepamatuju, a jako bonus nezanechává na pleti mastný film, takže do minutky mužů nanášet make-up :))